top of page

Alapképzés

Leírás

A szociológia egy dinamikusan fejlődő tudományág, amely a társadalmi jelenségek megértésére és azok kezelésére is fókuszál. A Z generáció tagjai, akik a digitális világban nőttek fel, különösen érdeklődnek a társadalmi igazságosság, a változás és az innováció iránt.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának szociológia alapszakos képzése kiváló lehetőséget kínál a társadalmi struktúrák és folyamatok mélyebb megértésére. Képzésük során a hallgatók nemcsak elméleti tudást szerezhetnek, hanem gyakorlati tapasztalatokat is gyűjthetnek, részt vehetnek egy több mint 20 éve folyó kutatásban, ami hatalmas előnyt jelent a munkaerőpiacon.

A hat félév alatt megszerezhető alapszakos diploma önálló végzettséget is jelent, amely birtokában a hallgatók számos területen elhelyezkedhetnek, mint például adatfelvétel és adatelemzés, piac- és közvéleménykutatás, közigazgatás stb. Emellett a diploma az MA szintű tanulmányok bemenetét is képezi.

A Szociológia BA képzés célja olyan szakemberek képzése, akik szociológiai alapismereteik birtokában hozzájárulhatnak a tudásalapú információs társadalom megvalósulásához, az életminőség javulásához, az esélyegyenlőség feltételeinek javításához, a társadalmi demokrácia kiteljesítéséhez, valamint a szociális integráció erősítéséhez. A hallgatók kellő mélységű elméleti ismereteket szereznek a képzés második ciklusában, az MA szinten történő folytatáshoz is.

Alapszakos nappali képzési hálóterv

Itt megtalálható az alapszakon elsajátítandó kötelező, kötelezően választható és szabadon választható tantárgyak és kreditértékük

Alapszakos levelező képzési hálóterv

Szakdolgozati követelmények, témák

Itt található a szakdolgozat, formai és tartalmi megkötései illetve az oktatók témái.

Megszerezhető ismeretek

  • a strukturális és regionális egyenlőtlenségek szociológiai okainak ismeretében a társadalmi egyenlőtlenségek feltárása, elemzése;

  • az egyenlőtlenségek következményeinek csökkentését célzó programok kidolgozásában való közreműködés;

  • alapszintű adatbázisok kezelésére, statisztikai próbák elvégzésére és elemzés

  • a társadalmi hatású döntések szociológiai előkészítése;

  • a társadalmi integráció erősítését, különösen a hátrányos társadalmi csoportok integrációját szolgáló komplex programok kidolgozásához és megvalósításához szükséges szociológiai megközelítésmód érvényesítése;

  • a szociológiailag releváns információk gyűjtése, feldolgozása, a legkorszerűbb informatikai eljárások alkalmazása;

  • az Európai Unió polgáraira jellemző életminőség objektív és szubjektív feltételeinek megvalósításában való közreműködése.

Hol tudsz elhelyezkedni alapszakos szociológus diplomával?

  • Kormányzati és nonprofit szektorban társadalompolitikai programok fejlesztése és értékelése.

  • Piackutatás és adatelemzés területén adatvezérelt döntéshozatal támogatása.

  • Oktatás és tudományos kutatás területén oktatási és kutatási tevékenységek végzése.

  • HR területeken, köztük a szervezetfejlesztés, projektmenedzsment területén

  • Társadalom- és szociálpolitikai tevékenységek szakmai megalapozása.

Hogyan tudsz jeletkezni?

A szociológia alapszakra való jelentkezéshez érettségit kell tenni a következő tárgyak egyikéből: magyar nyelv és irodalom, matematika, társadalomismeret, történelem, informatika, média, vizuális kultúra, idegen nyelv (angol, francia, német, olasz, orosz vagy spanyol).

 

Jelöld meg első helyen az SZTE BTK szociológia képzését a jelentkezés során és pályázz ösztöndíjra vele! Az egyetem honlapján és a Facebook oldalunkon további információkat találhatsz a jelentkezési folyamatról, ösztöndíjakról és pénzügyi támogatási
lehetőségekről.


Gyere el és beszélgessünk a decemberi vagy januári nyílt napon, hogy megismerd a szakod és
az oktatókat! Ha már biztos vagy döntésedben, akkor jelentkezz a felvi.hu-n!

Keress minket!

Kapcsolat

Tanulmányi és egyéb ügyek: 

Jeney Zsuzsanna

tanszéki adminisztrátor

+3662544254

socio@socio.u-szeged.hu

Cím

Tantervi háló, képzési és kreditügyek:

Dr. Kádár Zoltán

Social Media

  • Facebook
bottom of page